2012. június 25., hétfő

Töltött hús almával-dióval

Hozzávalók:

1kg csont nélküli karaj
4 szelet bacon
4 nagy alma
1 csésze dió
1 vöröshagyma karikára vágva
só, bors

Egy magas falu wok serpenyőben kókuszzsírt hevítettem, majd megpirítottam benne a csíkokra vágott bacont. Mikor már szépen pirultak hozzá adtam a megpucolt és felkockázott almákat, és együtt sütögettem őket pár percig. Utána fogtam a karajt és 4 egyenlőre (kb. 3 ujjnyi vastag) részre vágtam majd mindegyiket középen úgy bevágtam hogy kis üreget képezzek a tölteléknek,  azaz nem vágtam teljesen át csak olyan zseb szerűre alakítottam. Sóztam, borsoztam mindet. 



A lassú főzőbe bele helyeztem a karaj szeleteket és megtöltögettem őket az almás diós baconös töltelékkel. Egymás mellé állítottam őket, és ami töltelék nem fért beléjük azt mellé/rá kanalaztam. A karikára vágott vöröshagymát a tetején elosztottam. kb. 2 dl vizet öntöttem alá és 8 órán keresztül hagytam készülni alacsony fokozaton. 


Szerintem egy jénaiba is remekül elkészíthető ez az étel. Én azért készítettem lassú főzőbe,  mert este beletettem reggelre, vagy délelőttre kész lett, volt ebédünk, és a többi amit főztem a következő hétre sikerült eltennem. Szerintem nagyon praktikus így mert míg a többi fogással bajlódok az idő alatt egy teljes ebéd elkészül párhuzamosan. Éljen a lassú főző!!! :-) Ja, és lassan lemérjük már hogy mennyit is fogyaszt úgy kíváncsiságból :-)))

Spenótos sült gomba

Hozzávalók:
250g bacon
250g gomba (nekem vegyesen volt portobello, és csiperke)
1 vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
250g spenót


A bacont kockára vágtam és egy wok serpenyőben ropogósra pirítottam. Kiszedtem a finom szalonnak kockákat, és a visszamaradt zsírba dobtam az apróra kockázott vörös és fokhagymát. Pár percig pároltam, addig megpucoltam és nagyobb kockára vágtam a gombát, majd azt is hozzá adtam, párszor megkevertem  mag levet eresztette, és utána kb. 15 percig fedővel letakarva magára hagytam. 



Mikor majdnem jó volt a gomba (ha sok lett a lé itt le lehet róla keveset önteni) hozzákevertem a spenótot és megvártam míg nagyjából 10 perc alatt összeesett. Kicsit együtt pároltam őket és kész is voltam. Tálaláskor hozzá kevertem az elején kisütött bacon csíkokat, vagy a tetejére is szórhatóak. Önmagában is tartalmas ez a fogás, de pl. tükörtojással kiegészítve még gazdagabbá tehető. 

Jó étvágyat!

2012. június 21., csütörtök

Citromos fokhagymás csirke "tejszínes" spenóttal


Citromos, fokhagymás csirke:
2 db félcsirke
só, bors, fokhagyma, kókuszzsír, citromfű


Előmelegítettem a sütőt 175 fokra. A csirkéket megmostam, szárazra töröltem, majd a nem kívánatos részektől megszabadultam. Sóztam, borsoztam, fokhagymáztam és kevés kókuszzsírral megkentem őket. Egy kókuszzsírral kikent jénai tálba fektettem a csirkéket, és melléjük dobtam 2 citromfű szálat. Kb. 1,5 órát sütöttem lefedve majd feljebb vettem a hőmérsékletet 190 fokra és kb. 30 perc alatt megpirítottam szép pirosra, ropogósra a tetejét. Míg sültek addig pedig elkészítettem a spenótot.

Tejszínes spenót:
300g spenót
125ml kókusztej
1 vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1/2 ek kókuszliszt
só, bors

Egy wok serpenyőbe kókuszzsírt hevítettem. Bele dobtam az apróra kockázott vöröshagymát, és fokhagymát. Kicsit pároltam, majd hozzá adtam az előzőleg jó alaposan megmosott majd lecsepegtetett friss spenót leveleket. Kevergettem, sóztam, borsoztam míg össze nem estek és hagytam őket főni, kb. 20 percig. Megkóstoltam és  puhának találtam, ekkor hozzá adtam a kókusztejet. Megkevertem, 1-2 percig pároltam, és rászórtam még 1 evőkanál kókusz lisztet, amit alaposan elkevertem, így szép sűrű lett a kókusz mártás. 

Nagyon finom, fokhagymás, kókuszos, krémes lett a spenót. A csirkemellet ezzel a finom tavaszi körettel ajánlom megkóstolni. Váljék egészségedre! :-)


2012. június 19., kedd

Banántorta

Ebben a hőségben kinek van kedve sütögetni??? De komolyan??? Nekem nem sok volt a hétvégén, így egy kevert, nyers tortát készítettem el édesség gyanánt. 


Az alap:
2,5 csésze dió
10 szem magozott 2 órára vízbe áztatott datolya
1,5 ek kakaó (azért ennyi mert pont ennyi volt még itthon :-))
2 ek kókuszzsír (olvasztva)


A datolyát az áztató víz nélkül a többi hozzávalóval robot gépbe tesszük és össze daráljuk. Egy torta (vagy pite) forma aljába nyomkodjuk, úgy hogy körbe maradjon pereme, ne engedje kifolyni a krémet. :-) Míg a krémet elkészítettem a torta alapot betettem a hűtőbe.

A banán krém:
3 érett banán
2 csésze 3 órára beáztatott natúr kesudió
1 tk citromlé
1 tk vanília aroma
1 ek méz
1 ek kókusz liszt
2 ek olvasztott kókusz zsír


A fenti hozzávalókat a kókusz liszt kivételével krémesre turmixoltam, majd elkevertem benne a kókusz lisztet, de azt már fakanállal. 

Hűtőbe tettem. kb. 3 óra alatt szépen megkeményedik és szuperül szeletelhető. Tálalás előtt kakaóval megszórtam a tetejét. Próbáld ki úgy, hogy egy kis kávét keversz a banán krémbe, teljesen olyan lesz tőle mintha tiramisu torta lenne. :-)))

2012. június 18., hétfő

Rozmaringos kacsamell meggymártással

Kacsamell elkészítése:
500g előkészített kacsamell
só, bors, rozmaring, méz

Még sose készítettem kacsamellet, mindig csak szemeztem vele a boltban. Sajnos nem túl olcsó, biztosan nem minden napi asztalra való. (legalább is nekem) Nagyon szép előkészített kacsamelleket sikerült vennem, ezért is vágtam bele. Rendkívül egyszerű és nagyszerű ez a fogás. A kacsamelleket megmostam, levágtam volna róla az inakat, de speciel nekem nem nagyon volt. Pár maradék toll véget azért találtam azt kihúzgált, amennyire láttam. 



A bőrös részt egyforma apró kockásra irdaltam, ügyelve rá hogy a húsig ha lehet ne vágjak be. Persze ez csak többé-kevésbé sikerült. Megsóztam, borsoztam, rozmaringgal ízesítettem mindkét oldalát. Ezt követően előmelegítettem egy serpenyőt, most egy kerámia lapost választottam, magas hőfokon pirítani, zsír nélkül szerintem ez alkalmasabb a hagyományos teflonnál. A bőrös felükkel lefelé bele tettem a melleket mikor kellően meleg volt a serpenyő. Kb. 10 percig pirítottam közepes lángon, közben ellenőriztem ne égjen le, csupán arany barnára piruljon. Mikor ez megtörtént megfordítottam és a bőr nélküli oldalt is sütöttem 2-3 percig. A kisült zsír nélkül egy jénaiba átemeltem a húsokat és betettem őket az előmelegített sütőbe, majd 170 fokon 20 percig sütöttem, úgy hogy mézzel megkentem a tetejüket még az elején. Szép pirosra ropogósra sültek. 



Meggymártás elkészítése:
500g meggy
3 db tojás sárgája
300ml kókusztej (vagy 150ml kókuszkrém + 150ml víz)
1 ek kókuszliszt
xilit

A kókusz tejet összekevertem a 2 db tojás sárgájával, majd gőz fölött folyamatos kevergetés közben besűrítettem. Levettem a tűzről és hagytam picit hűlni. A meggyet kimagoztam és a felét hozzá adtam a kókusztejes tojásos krémhez, majd botmixerrel krémesre turmixoltam. Visszatettem a tűzre és a maradék meggyet is bele dobtam. Ízesítettem xilittel. Ha hígnak találod, márpedig én jobban szeretem a sűrűbb mártásokat, nyugodtan tegyél bele, 1/2 - 1 evőkanál kókusz lisztet. Kevéssel kezdj, mert a kókusz liszt rendkívül nedvszívó, úgyhogy dolgozd el alaposan, és lehet a kevés is elég bele. Egyet forraltam a mártáson és kész is volt. 


A kettő együtt - FENOMENÁLIS!!!
A mártást előző nap készítettem el, így sikerült jól lehűtenem, szerintem így ízletes, melegen nem tudom elképzelni az ízeket. A hússal együtt fenomenális az íz hatás a sült rozmaringos, mézes kacsamell fenséges lett. Ha lehetőséged nyílik rá, mindenképp próbáld ki. Jó étvágyat!

2012. június 15., péntek

Chilis csokis brownie

Hozzávalók:

50g lenmagliszt
75g mákliszt
200ml víz
225 g étcsoki
125ml kókuszzsír
200g darált mandula
4 púpos evőkanál méz
1 tk vanília őrlemény (vagy aroma)
1 tk fahéj
kevés chili (opcionális)

Előmelegítettem a sütőt 160 fokra. A lenmaglisztet egy tálba öntöttem a  mákliszttel együtt, és hozzá kevertem a vizet. Míg a többi hozzávalót előkészítettem így hagytam. 

Gőz fölött megolvasztottam a csokit és a kókuszzsírt és mikor minden csokidarabka elolvadt hozzá kevertem a kb. 4 evőkanál mézet. A mandulát betettem a robotgépbe, és apróra őröltem, hozzá adtam utána a fahéjat, a vaníliát, az olvasztott csokiszószt, és a lenmagos mákos keveréket. Mindet alaposan összekevertem robotgép segítségével. 



Ha szereted a különleges íz kombinációkat akkor ajánlom hogy a keverés előtt a mandula őrleményhez keverj kevés chilit. Én bevállaltam, és nagyon finom lett, olyan mint a chilis csoki ami kapható szupermarketekben. 

Mikor a keverék tésztaszerű egynemű volt fogtam egy kisebb tepsit, sütőpapírral kibéleltem, kicsit az alját megkentem olvasztott kókuszzsírral, és bele öntöttem a csoki tésztát. 160 fokon sütöttem kb. 30 - 40 percig. 


Ha kicsit puhább marad a belseje nem probléma, mert lehűtve fogyasztva a legjobb, akkor már késsel szépen szeletelhető. Epermártással ajánlom fogyasztani, de magában szeletleve, vagy kockára vágva is szuper finom, és vigyázat ám mert extrán csokis, szerintem nem is lehet abbahagyni míg mind el nem fogy :-))) !!!!

Tom kha gai a'la NSP

Hozzávalók:
3-4 db kaffír lime levél
1 citromfű
1 kk őrölt gyömbér (vagy friss is lehet ha épp van otthon)
2 ek citromlé
ízlés szerint chili
só, bors, petrezselyem
100g szeletelt gomba
100g csíkokra vágott sárgarépa
100g csíkokra vágott karalábé
3 ek kókusz krém
300g csirkemell filé

Egy nagy lábosban kókuszzsírt hevítettem, majd fehéredési sütöttem benne a kockára vágott csirkemellet. Ezt követően felöntöttem vízzel, és hozzá adtam a kókusz krémet. Sóztam, borsoztam, bele tettem a kaffír lime leveleket, és a citrom füvet. Ez utóbbit megmostam és a középen bevágtam hogy jobban kijöjjön az íze, s így dobtam bele a levesbe. 

A chili és a petrezselyem is bele került a lábosba. Addig főztem míg a csirkemell majdnem jó lett, és hozzá adta a gombát a vékony csíkokra vágott sárgarépát,  és a karalábét. Mikor ezek is megfőttek, hozzá kevertem a citrom levét. Tettem a tetjére még kevés petrezselymet és már kész is volt. 


Érdekes citromos íze lett a levesnek a citromfűtől, és a kaffír lime levéltől. Egzotikus, rendkívül finom, igazi különlegesség ez a leves. Jó étvágyat!

2012. június 13., szerda

Csokis, kókuszos, epres nyerstorta

Hétvégén nem volt sok időm sütögetni, pár óra alatt szerettem volna valami finomságot készíteni. Szerencsére volt itthon aszalt gyümölcs lap. Bio boltban kapható, vagy aszalóban készíthető. Csak gyümölcs van benne, tehát paleo, és tészta helyett használható, süteménybe, vagy pl. mákos tésztához, palacsintához is szuper. Mindet próbáltam már, valóban nagyon finom. Sajnos nem túl olcsó a lap, így lassan elgondolkodom veszek egy saját aszalót :-)

Hozzávalók

6 db készen vásárolt aszalt gyümölcs lap (almás, szilvás, ami épp van)
Kókusz krém: kókusz reszelék + méz + kókusztej + kevés kókuszzsír
Csoki krém: 1 banán, 2 avokádó, 2 ek kókuszzsír + 2 ek kókusztej + xilit + 2 ek kakaó
Friss eper

Egy tálca aljára letettem két gyümölcslapot egymás mellé. Összeturmixoltam a kókusz reszeléket a kókusztejjel, mézzel, kókuszzsírral. Kevés vizet is tettem hozzá. Krémszerű, puding állagú, nem folyós állapot a cél. A csokis krém hozzávalóit szintén össze turmixoltam. Az alsó lapra a kókusz krém került. Egyenletesen elterítettem, majd gyümölcs lapot tettem rá. Ezt követte egy eperréteg. Az epret nem turmixoltam, csak kockára vágtam. A tetejére gyümölcs lap került, majd legfelülre a csoki krém. Eperrel, és kókusz chipssel díszítettem. Nagyon finom, gyümölcsös, pudingos finomság. 

2012. június 12., kedd

Hamburger, majonéz, gomba, avokádó

Hozzávalók:

500g darált marhahús
1 fej vöröshagyma
3-4 gerezd fokhagyma
1 paradicsom kockára vágva
só, bors

A hozzávalókat összegyúrtam, és mivel nem volt kedvem serpenyőben sütögetni, fogtam egy tepsit, alufóliával leterítettem, bekentem kevés kókuszzsírral, és egymás mellét tettem a húsokat. Golyókat formáztam és aztán ellapogattam őket. 180 fokra előmelegített sütőben kb. 30 - 40 percig sütöttem. Egyszerre, gyorsan elkészült mind. :-)

Grillezett gombával, avokádóval, és chilis majonézzel fogyasztottuk. Nagyon egyszerű, finom fogás. Jó étvágyat!

Paradicsomos kafta

A Kafta hagyományos arab fogás. Marokkóban több helyen találkoztam vele. Sok variációja van. Legtöbbször hús pogácsának készítik el, paradicsommártással vagy nélkül. Ez most a lustább verzió, tepsiben egyben sütve. :-)

Hozzávalók
750g darált bárány vagy borjú (én 500g bárányból, és 250g marhából készítettem)
1 csokor petrezselyem
1 csokor koriander
2 vöröshagyma
só, bors
2 kiskanál ras el hanout fűszer
4 ek olíva olaj
1 ek vaj
1 citrom
4 kemény paradicsom
20 dkg sűrítette paradicsom
50g omega mag

A sütőt előmelegítettem 200 fokra. A vöröshagymát  apró kockára vágtam, hozzá kevertem a darált húshoz. A fűszereket felaprítottam, a sóval, borssal, a ras el hanout keverékkel a húshoz adtam. Végül belekevertem 2 ek olíva olajat. Egy jénait kikentem olíva olajjal, és bele egyengettem a húsmasszát. 20 percig sütöttem, 200 fokon. Közben a sűrített paradicsomot egy kis lábosba öntöttem és a citrom levével, kevés sóval, és borssal 10-15 percig főztem. Többször kevergettem ügyelve rá hogy ne égjen le. Két keverés között, a paradicsomokat megmostam és felszeleteltem. 



Mikor letelt a 20 perc kivettem a húst. Összesült így áttettem egy kisebb tepsibe. A tetejére fektettem a paradicsom szeleteket, majd megöntöztem a paradicsom mártással és megszórtam omegamaggal a tetejét. Vissza tettem a sütőbe és 15 percig tovább sütöttem.



2012. június 10., vasárnap

Fokhagymás, chilis majonéz

Hozzávalók:

2 tojás sárgája
3 ek citromlé
1 ek mustár
250 ml olíva olaj (lehet készíteni többféle olajból, én dió olajat is tettem bele)
só, bors,
pici xilit,
2 gerezd fokhagyma
chili

A tojás sárgákat, a citromlével, és a mustárral kb. 4-5 percig krémesre kevertem, majd szépen lassan hozzá kevertem az olaj keveréket. Először cseppenként alaposan eldolgozva, majd egyre növelve a hozzáadott mennyiséget. Mikor az összes olaj elfogyott, hozzá kevertem kevés sót, borsot, xilitet, belenyomtam a fokhagymát és chilit adtam hozzá. 

Megkevertem, megkóstoltam. Finom lett és teljesen olyan mint a valódi majonéz. Adalék anyag, és cukor mentes. Tartárnak is tökéletes, akkor hígítható kókusz krémmel, vagy kókusz tejjel.

Paleo húspizza :-))))

Hozzávalók:

500g darált marhahús
1 fej vöröshagyma
3-4 gerezd fokhagyma
1 paradicsom kockára vágva
só, bors

A hozzávalókat összegyúrtam. Egy éjszakát pihentettem. Másnap előmelegítettem a sütőt 180 fokra. Egy tepsiben leterítettem alufóliát, kikentem kókuszzsírral, és ellapogattam benne kb. 0.5 cm-re a darált húst. Betettem és 15 percig sütöttem így önmagában. Ez idő alatt összevágtam a feltéteket. 

Vöröshagyma, paprika, paradicsom, avokádó, száraz kolbász volt kéznél. A 15 perc letelte után kivettem a húst, megkentem a barbecue mártással, kevés kókusz krémmel, és arra helyeztem rá a többi hozzávalót. Visszatettem és ropogósra sütöttem. Mielőtt majdnem kész volt kevés parmezán sajtot reszeltem rá, és pár perc alatt ráolvasztottam. Barbecue mártással, kókusz krémmel, és olívával kínáltam. Finom ízletes lett, és nem lett egyáltalán száraz az alap. Nagyon ízletes lett így marhahúsból.


2012. június 9., szombat

Kétszersült csokis-epres piskóta

Izgalmasra sikeredett ez a kis édesség. Kezdem azzal hogy készítettem házi, paleo mogyorókrémet. Itt lapult a hűtőben. Aztán volt még eprem, csúnyácska, abból epervajat kevertem össze. A kettőből nem lett végül semmi értelmes sütemény, így gondoltam készítek egy piskótát amibe bele teszem mindkettőt. A piskóta viszont a 18 cm-es átmérőjű tepsimbe annyira magas lett, hogy mikor kihűlt szétvágtam meglepődtem hogy nem sült át. 175 fokon sütöttem kb. 30 - 35 percet!!! Na de gondoltam sebaj, fogtam ahogy volt kettévágva vissza tettem a tepsibe és sütötte még 15 percig. Így lett kétszersült a piskótám :-)

Házi mogyorókrém:
60 dkg török mogyoró
60 g kókuszolaj
80 g kakaópor
120 g méz
4 ek kókuszzsír
120 ml kókusztej
2 kk vaníliaőrlemény
A mogyorót 10 percre előmelegített sütőbe tettem. Mikor illatozik, és látod hogy a héja szépen megrepedt akkor már jó is. Nem szabad túl sütni. Két konyharuha között mikor kicsit kihűlt összedörzsöltem a mogyorókat, hogy minél több héjtól megszabaduljak. Ezután a mogyorót betettem a robotgépbe, megdaráltam, és a többi hozzávalóval egynemű krémesre kevertem. A sűrűsége a hozzá adott kókusztej mennyiségével szabályozható. A tortához én krémes, kenhetőre hígítottam, de nem szabad túl folyósnak lennie, mert akkor nem marad meg a piskótán.

Epres vajkrém:
kb. 200g eper,
3-4 ek kókuszzsír (olvasztva)
xilit
kókuszliszt (vagy útifű maghéj)
kevés citromlé
vanília őrlemény
Igazából a mennyiségre már csak nagyjából emlékszem. Az epreket robot gépben össze turmixoltam, hozzá adtam, a kókuszzsírt, a xilitet, a citrom levet, és a vaníliát. Elkevertem, majd annyi kókusz lisztet tettem hozzá hogy krém szerű, pudingos állaga legyen. Az útifű maghéj is alternatíva lehet, mert avval is pudingos lesz a krém. Nyers ételek sűrítésére használják sokan. 


A két krémet már előző nap elkészítettem így volt ideje, összeállni, dermedni a hűtőben. Másnap a piskóta készült hozzájuk. 

6 tojás
3 ek xilit
1 csomag sütőpor
5 ek mandula liszt
2 ek szezám liszt

A tojásokat ketté választottam, a fehérjét elsőként pici sóval felvertem. A tojás sárgáját fehéredésig kevertem a xilittel. Egy edényben össze elegyítettem a mandula lisztet, a szezám liszttel, és a sütőporral. A liszteket hozzá adtam a tojás sárgájához. A fehérje habot két részben kevertem a mandula lisztes tojáshoz, az első adagnál nem bántam vele annyira óvatosan, a cél a tészta hígítása volt. A fehérjehab másik felével viszont nagyon óvatosan bántam hogy az ne törjön szét. Lassan, nagyon lassan kevertem el. 

Közben a sütőt 175 fokra előmelegítettem és egy 18 cm-es torta formát sütőpapírral kibéleltem. A piskóta tésztát a formába öntöttem és 30 percig sütöttem. Ahogy fent írtam kivettem, kihűtöttem, ketté vágtam és vissza tettem még egy körre sülni. Kb. 15 perc volt a második szakasz. A tészta csöppet morzsálódik, de ha óvatosan bánnak vele egyben marad. :-)

A torta vastagabbra sikerült részét alulra tettem. Megkentem az epres vajkrémmel, rá tettem a másik felét, és a tetejére, oldalára mogyorókrém került. Ha a mogyoró krém nagyon keménnyé dermedt nyugodtan adj hozzá kókusz tejet, keverd el úgy hogy kenhetően krémes maradjon. 

A tetejére étcsoki reszelék, és gyümölcs dísz került. 
A tészta kapcsán dicséretet kaptam, mert nem volt fojtós, száraz, hanem omlós, könnyű maradt. Kakaóval is lehetne tenni egy próbát.... :-)

2012. június 8., péntek

Lazacburger

700g lazac filé
1 ek mustár
 2 ek kapor
1 fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
2 ek citromlé
2 ek mandula liszt
só, bors
portobelló gomba

A lazac filét a mustárral betettem a robotgépbe. Krém szerűvé kevertem. Egy tálba öntöttem és hozzá adtam a kaprot, az apróra vágott vöröshagymát, és fokhagymát, a citrom levet, és a 2 evőkanál mandula lisztet. Sóztam, borsoztam. Hamburgert formáztam az elkészült keverékből. Majd egy serpenyőben kókuszzsírt hevítettem, és 3 adagban megsütöttem benne a lazac burgereket. Közben a gombát megmostam, sóztam, hagytam kicsit állni, kb. 10-15 perc múlva lecsöpögtettem, ecsettel megkentem kókusz zsírral és előmelegített sütőben rácsra helyezve kb. 20-30 perc alatt megsütöttem.

2012. június 7., csütörtök

Bazsalikomos csirke, pesztós káposzta

Hozzávalók

1 kg csirkecomb
A pác:
   1 maroknyi friss bazsalikom
   1 maroknyi friss metélőhagyma
   3 gerezd fokhagyma
   1 ek citromlé
   só, bors
   2-3 ek olíva olaj

A sütőt előmelegítettem 180 fokra. A pác hozzávalóit botmixerrel krémesre kevertem. A csirkecombokat ecsettel bekentem mindenhol a zöld páccal. Egy alufóliával bélelt tepsibe helyeztem őket. A tetejüket lefedtem és kb. 30-40 percig sütöttem így, majd leszedtem a tetejéről a fóliát, és visszatettem őket míg ropogós pirosra nem sültek.

Bazsalikomos pesztós káposztával kínáltam. 

Hozzávalók

1/2 fej édes káposzta
1 csésze dió (250 ml)
1/2 csésze kókuszkrém (125 ml)
1 marék friss bazsalikom
1 marék friss metélőhagyma
só, bors

A káposztát robotgép segítségével vékonyra gyalultam. A többi hozzávalót turmixgépben krémesre kevertem, és a káposztára öntöttem. Alaposan elkevertem. Egyszerű és nagyon finom köret! Mindenképp ajánlom, próbáld ki! :-)